Strona główna Dział infrastruktury Systemy zabezpieczeń elektronicznych Systemy DSO

Systemy DSO

Systemy DSOOferujemy Państwu profesjonalny i zaawansowany System DSO, który służy do rozgłaszania sygnałów ostrzegawczych i komunikatów głosowych dla potrzeb bezpieczeństwa osób przebywających w budynku, które nadawane są automatycznie po otrzymaniu sygnału z systemu sygnalizacji pożarowej lub  przez operatora.

W praktyce System DSO stanowi połączenie alarmu ppoż i systemu rozgłaszania. Obecnie uznawany jest on za najbardziej efektywny element służący ewakuacji osób z budynku w sytuacjach zagrożenia. Zastępuje on klasyczne rozwiązania i zamiast dzwonków i syren do sygnalizacji o zagrożeniu ppoż.  stosuje odpowiednie głośniki zdolne do przekazu słyszalnego i zrozumiałego komunikatu słownego, który informuje nas o zaistniałym niebezpieczeństwie i sposobie ewakuacji z zagrożonego obszaru. Istotna jego zaletą jest zatem fakt, iż przekazuje przejrzyste słowne instrukcje dotyczące np. dróg ewakuacji lub możliwym zagrożeniu. Korzystając ze wszystkich możliwości, jakie daje nam System DSO, droga ewakuacji może być w każdym momencie zmieniona i dostosowana   do zmieniającego się zagrożenia w obiekcie.

Budynki, w których stosowanie dźwiękowego systemu ostrzegawczego jest obligatoryjne, wymienione są w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z dnia 11 maja 2006 r.).

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące opisanego wyżej systemu, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Rzetelna firma

Copyright 2011 © Neologic Wszelkie prawa zastrzeżone!