Strona główna Dział infrastruktury Systemy zabezpieczeń elektronicznych Systemy domofonowe, wideodomofonowe

Systemy domofonowe, wideodomofonowe

Systemy domofonoweW naszej ofercie znajdą Państwo również nowoczesne systemy domofonowe oraz wideodomofonowe. Pozwalają one na nawiązanie łączności i prowadzenie rozmów dzięki specjalnej kasecie rozmównej umieszczonej przy wejściu do budynku lub posesji, a także sterowanie urządzeniem blokującym wejście. System wideodomofonowy umożliwia dodatkowo obserwowanie rozmówcy poprzez zamontowany w mieszkaniu lub domu monitor. W tym przypadku w kasecie rozmównej umieszczona jest  kamera, z której obraz przekazywany jest do wideomonitora.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt w konkretnym przypadku stosujemy różne rodzaje kamer: zwykłe, z widocznym obiektywem i kamery typu PINHOLE pozwalające na obserwację przez niewielki, słabo widoczny otwór o średnicy 2-3 mm. Po wciśnięciu przycisku wywołania w kasecie zostaje uruchomiony monitor i jednocześnie generowany jest sygnał wywołania. Jeśli lokator podniesie słuchawkę może prowadzić rozmowę i uruchomić elektrozaczep używając do tego celu przycisku znajdującego się w monitorze.

Wideomonitory montowane są na ścianie mieszkania (najczęściej przy drzwiach wejściowych ale nie koniecznie). Wyposażone są one w płaski ekran oraz słuchawkę. Do jednej kamery można zazwyczaj podłączyć kilka niezależnie wywoływanych monitorów  (ich liczba zależy od tego, w ile przycisków wywołania wyposażona jest kaseta rozmówna. Na Państwa życzenie możemy zamontować kamerę czarno-białą lub też  taką, która umożliwia uzyskanie obrazu w kolorze.

Korzyści wynikające z posiadania systemów domofonowych i wideodomofonowych:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających w obiekcie
  • Możliwość łatwego zweryfikowania odwiedzających
  • Uniemożliwienie wejścia na posesję osobom niepożądanym

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub też chcieliby Państwo uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat oferowanej usługi serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

Rzetelna firma

Copyright 2011 © Neologic Wszelkie prawa zastrzeżone!