Strona główna Dział IT Zabezpieczenia IT Firewall

Firewall

Kluczowym składnikiem zabezpieczonej sieci prywatnej powinien być Firewall. To właśnie firewall ochrania firmową sieć wewnętrzną przed niepowołanym dostępem z internetu.

W rzeczywistości często jest tak, że firewall jest w pewnym sensie ofiarą własnego sukcesu w takim znaczeniu, że nierzadko firmy instalując firewalla wierzą, że będą bezpieczne przez długi czas. Faktycznie rzecz biorąc są bezpieczne do chwili, gdy nie pojawi się  nowszy niż dotychczas sposób na złamanie zabezpieczeń świadczonych przez to urządzenie. Oznacza to, że firewall musi być cały czas programowo modernizowany by bronić sieć przed atakami z internetu. Tak samo zasady zabezpieczeń muszą być cały czas modernizowane by jak najkorzystniej i najwydaniej wpływać na potrzeby nowoczesnego biznesu, na potrzeby klienta.

Tak na prawdę pojedyncze, działające osobno sprzętowe lub programowe sposoby ochrony sieci nie są mało warte. Całkowite zebezpieczenie powinno być traktowane i postrzegane jako składowa wielu skoordynowanych metod ochrony sieci, z których każde uzupełnia następne dając razem w pełni zintegrowane, dające poczucie bezpieczeństwa środowisko sieciowe.

Ochrona sieci lokalnej przed atakami z zewnątrz to następny duży krok dla firm jeśli chodzi o zabezpieczenia. W roku 2001 instytut SANS zauważył fakt, że ilość ataków internetowych będzie cały czas rosła i firmy prędzej czy później zaczną przechodzić na outsourcing w kwestii zarządzania zabezpieczeniami internetowymi przez wyspecjalizowane firmy, między innymi dlatego że ochrona sieci i jej monitoring wymaga 24 godzinnej aktywności specjalistów IT.

Wdrażając system zabezpieczeń w swojej firmie, trzeba mieć na uwadze fakt, że cokolwiek to nie będzie - nie można poprostu tego zainstalować i zapomnieć. Zabezpieczenia (firewalle, routery VPN itp) wymagają ciągłego dopracowywania by osiągnąć maksymalne bezpieczeństwo.
To jest właśnie główna przyczyna, dla której coraz więcej firm decyduje się na powierzenie w outsourcing zabezpieczeń swojej firmy w ręce specjalistów, którzy koncentrują się tylko na tym.

Personel techniczny Neologic, to doświadczony i sprawnie działający zespół informatyków. Zależy nam na tym, by te kluczowe standardy zabezpieczeń wprowadzić z najwyższą starannością i dbałością o Państwa bezpieczeństwo. Chcemy pracować dla Państwa sukcesów. Jesteśmy firmą charakteryzującą się nowoczesnym podejściem do zabezpieczeń, jesteśmy skoncentrowani na outsourcingu IT, a nasze usługi są tworzone indywidualnie dla każdego klienta. Zawsze koncentrujemy się na jakości i wydajności proponowanych przez nas rozwiązań.

 

Rzetelna firma

Copyright 2011 © Neologic Wszelkie prawa zastrzeżone!